OTOMATİK DÖNER KAPILAR

ÜRETİM VE BİLGİLENDİRME
BİLGİ:

Yerleşik güvenlik tertibatlı tam otomatik elektrikli mekanizma ve radarlarla harekete geçirilir. Fotoseller ve Basınç sensörleri ile güvenliği sağlar. Manuel, Otomatik, Sürekli Çalışma vb. opsiyonları istendiğinde kolaylıkla değiştirilebilen Çok Fonksiyonlu Tümleşik Dokunmatik LED Ekranlı Konum Anahtarı standarttır.

Özel tasarım aluminyum profillerle çerçevelenmiş 8 mm kalınlığında Temperli İstenilen renkte cam kanatlardan oluşur. Kanatlardan iki tanesinde içeriden kilitlenebilecek şekilde konumlandırılmış özel manuel kilit yapılabilir Tüm kanatların alt-üst ve yanlarında kullanılan özel fırçalar ile tam izolasyon sağlanmaktadır.

Yan sabitleri aluminyum profillerle çerçevelenmiş 8 mm kalınlığında yine istenilen renk Temperli ve Rodajlı camlardan oluşur. Kanopi özel tasarlanmış çelik konstrüksiyondan oluşmuştur. Tavan ve çatı kapı ile aynı renkli alüminyum veya paslanmaz çelik levhalar ile kaplanmıştır.

Gerektiğinde motorun bakımının yapılabilmesi için kullanılmak üzere açılabilir kapağı mevcuttur. Kapı çapına göre tavanda spot lambaları mevcuttur. Görünen tüm alüminyum yüzeyler istenen RAL renginde toz boyanabilir. Turnikenin bir objeye çarpması durumunda dinamik basınç kontrolü kapıyı hemen durdurur ve Manuel olarak her iki tarafa hareket ettirilebilir konuma getirir. Kapı, ayarlanabilir bir zaman diliminden sonra tekrar orijinal hızında dönmeye başlar.

Yan duvar ve turnike arasında sıkışmaları önlemek amacıyla yan duvar lastikleri içerisine parmak sıkışma sensörleri ve Kanopi üzerine dikey güvenlik sensörleri yerleştirilmiştir. Bu sensörleri vasıtası ile kapı kanatlarının çarpması engellenir. Bu güvenlik sistemleri sayesinde kapı hemen durur. Kapı, güvenlik sistemlerine temasın kesilmesini müteakip tekrar aktif hale gelir ve dönmeye başlar.

Her iki tarafa yerleştirilmiş özürlü butonlarına basıldığında kapılar özürlülerin geçebileceği yavaşlıkta dönerler. Acil durum kapatma anahtarı kullanıldığında kapının acil durum kapatma modülü enerji beslemesini keser ve kapı Manuel olarak hareket ettirilebilir konuma geçer.