FOTOSELLİ KAPILAR

ÜRETİM VE BİLGİLENDİRME
BİLGİ:

Fotoselli kapıların hareketini sağlayan kayış sistemi tek veya çift motor ile çalışır ve yoğun kullanıma uygundur. Kapının tüm fonksiyonları ve ayarları, Optima dijital selektör vasıtası ile sağlanmaktadır. Bu selektör arıza durumunda arızanın yerini bildirmektedir. Kapının kapanma ve açılma 'güçleri' ile 'hızları' birbirinden bağımsız olarak ayarlanabilmektedir.

Bu sayede kapı kapanırken herhangi bir engelle karşılaşması durumunda kullanıcıya zarar vermeden otomatik olarak açılabilmektedir. Mekanizma içerisinde elektrik kesilmelerinde kapıyı açacak akü sistemi vardır. İstenmesi durumunda merkezi bilgisayar sistemine bağlanarak kontrol edilebildiği gibi yangın ihbar sistemi, şifreli geçiş ve kartlı geçiş sistemleri ile de uyumlu çalışabilir. UL ve TÜV laboratuvarlarında 2.750.000 açılım ve 1.000.000 açılım (6.000 açılım/gün) “dayanıklılık testleri”ni başarı ile geçmiştir.

Kullanılan alüminyum profiller minimum 2.5 mm kalınlığındadır. Profiller isteğe uygun renkte elektrostatik toz boya ile boyanabilmekte ya da Eloksal işlemine tabi tutulmaktadır. Eğer istenirse paslanmaz çelikle kaplanabilir. Çarpma sonucu hareketli kanatların raydan çıkmasını önleyecek bir sisteme sahiptir.

Tüm kanatlarda kanat başına 6 adet tekerlek sistemi vardır. Kasa profili, 5 mm kalınlığında alüminyum profilden oluşturulmuş, güçlü yapıda ve tekerleklerin hareket ettiği profil kasadan bağımsız olarak değiştirilebilir niteliktedir.

Kapak profilleri, servis anında mekanizmaya herhangi bir el aleti kullanmadan, aşağıya açılabilecek menteşeli bir sistemdir. Resimİsteğe bağlı olarak sadece cam veya farklı profil seçenekli veya panik açılımlı kanatlar kullanılabilir. Yine isteğe bağlı olarak 1 Hareketli Kanatlı, 1 Hareketli 1 Sabit Kanatlı, 2 Hareketli Kanatlı, 2 Hareketli 2 Sabit Kanatlı ve Teleskopik Açılımlı olarak yapılabilir.

İstenilen net açıklığa göre kanat ve mekanizma tipi değiştirilebilir.