ENDÜSTRİYONEL SEKSİYONEL KAPILAR

ÜRETİM VE BİLGİLENDİRME
BİLGİ:

DOCK model BREDA endüstriyel kapılar; yalıtılmış 615-495x42 panellerden, 5/10 sıcak galvanizle kaplanmış, kabartılmış ve verniklenmiş çift çelik sacdan (180gr/m2 sendzimir sistemi) oluşur. Panellerin arası yüksek yoğunluğa sahip ve K=0,78 olan CFC içermeyen poliüretan köpük ile doldurulmuştur. 45 mm genişliğinde iki adet galvanize çelik bar hem paneli güçlendirmek hem de menteşe bağlantı noktalarını sağlamlaştırmak için panelin iç kısmına üstte ve altta sabitlenmiştir. Standart dış yüzey rengi beyaz C21. Kapının üzerinde kullanılan tüm menteşeler kapı ile aynı renkte elektrostatik boyalı alüminyum menteşelerden oluşmuştur. Menteşelerin panele bağlantısını sağlayan vidalar orijinal vida kapakları ile kapatılmıştır. Ayrıca kapı panellerinin yanlarında bulunan yan kapaklar da gene kapı paneli ile aynı renkte boyalı ve derz çizgili olarak panellere bağlanmıştır.

Mekanik güvenlik:

Paneller, kapının kapanması esnasında birbirine geçerken, parmak sıkışmasını engelleyecek şekilde dizayn edilmiştir. Her panel birbirine 2 adet sağda ve 2 adet solda olmak üzere toplam 4 adet çift tekerlek sistemi ile bağlanmış olup, yan raylarda hareket etmektedir. Yay kopmalarına ve halat atmalarına karşı kapıyı olduğu yerde sabitleyen güvenlik sistemi standart olarak mevcuttur.

Otomasyon:

Isı korumalı, kesintisiz yağlamalı motor. (380V) Elektrik kesilmelerinde manüel çalıştırabilmek için ipli açma kolu Elektronik kontrol panosu CE güvenlik-IP 54 koruma standartlarında Elektronik Kontrol panosu üzerinde aç-kapa-dur anahtar bloğuyla birlikte acil durum butonu bulunur. Ayrıca otomatik kapanma zamanlayıcısı, fotosel bağlantısı ve her türlü kontrol sistemlerini (Manyetik loop detektörü, uzaktan kumanda, vs) bağlanabileceği girişler vardır.

Opsiyonel sistemler:

Kapı dış yüzeyinin istenilen RAL rengi olması Kapı içerisinde servis kapısı (800x2100mm.) (hidrolik kapı kapatıcı dâhil) Oval veya dikdörtgen şekilli, yıpranmaya mukavim EPDM kauçuk fitillerle panele monte edilen buğulanmayan çift cidarlı akrilik pencere Alüminyum çerçeve, içerisi akrilik pencereli Aluline modül ilavesi Manyetik loop dedektörü veya Uzaktan kumanda sistem